365 spórolási tipp

Spórolj határidőnaplóval! – 128. spórolási tipp

füzetek2Bizony az ember feje nem káptalan, jól jön egy kis segítség a határidőkhöz. Ma már határidőnaplót nemcsak az üzletemberek és üzletasszonyok használnak, hanem a családanyák is, nekik legalább annyi dolgot kell a fejükben tartani, mint a másik csoportnak, csak kicsit más jellegűek ezek, de ettől függetlenül, bátran nyúljál ehhez az eszközhöz.

Milyen időpontokat érdemes beleírni a napi programokon, túl egy határidőnaplóba?

  • Mikor jár le egy-egy irat? Pl. útlevél, személyigazolvány, jogosítvány, forgalmi… Érdemes ezeket az időpontokat többször beírni, egyszer a pontos naphoz másrészt kb. 45 nappal előre, hogy legyen idő betervezni és az ügyintézésre, az új dokumentum elkészültére is maradjon idő. Mert ugye egy jó kis büntetést, nem lenne jó összeszedni, ilyen malőr miatt vagy sürgősségi pótdíjjal intézni az útleveleket.
  • Számlák, utalandók határidőit: ha a pénzügyi tervedbe, magát az összeget betervezed, tehát a szükséges pénz a rendelkezésedre áll, akkor elegendő csak 1- 2 nappal korábban beírni, mert napjainkban 4 órás utalási szabály létezik. Persze lehet olyan szolgáltató, aki lassabban könyveli fel, akkor kérlek, vedd figyelembe az ő ügyintézési tempójukat is
  • Biztosítások (különösen vagyonbiztosítások) évfordulóját is 45 nappal korábban írd be, mert azokat szabályszerűen 30 nappal korábban lehet felmondani, tehát így 15 napod van rá, hogy marad-e ugyan az a lakásbiztosításod, KGFB, vagy Casco biztosítás, hogy a leggyakoribbakat említsem csak. Ha ezt az időpontot elszalasztod, akkor újabb évet kell várnod a váltásra. sok esetben nem mindegy, pénzre megy a játék, ezért is figyelj a határidőkre.
  • Nem határidő, de érdemes a készpénzes költéseket is felírni, mert ugye ennek nincs nyoma, a számlakivonaton, ahonnan a bankkártyás költéseket és az utalásokat könnyen visszalehet keresni. Jobb esetben a blokk megvan, de van néhány költés, ahol még az sincs pl. kávéautomata, parkolás, gyerekek osztálypénze, kirándulási vagy fotózási pénze…
  • A konyhapénz vezetésére készítettem egy teljesen speciális naplót, amelyen a konyhapénzen túl, a menüt is meg lehet tervezni. Ezentúl, minden egyes héthez tartozik egy kontroll tábla is, ahol láthatjuk, hogy minden rendben van-e vagy valamire oda kellene figyelni. ha ezt használod, biztos, hogy egyből látni fogod, ha valami elcsúszott.

Határidőnaplód lehet papíralapú, de akár digitális is. Én a saját Konyhapénz-és Menütervezős (spórolási tippes) füzeteken kívül, csak a gmail digitális naptárát használom.

Miért használok digitális határidőnaplót?

A Google Naptár az egyik legszuperebbe és legkönnyebben használhtaó naptár, amit ismerek. Mobilon, tableten és PC-n is működik. A Gmail fiókoddal tudsz bejelentkezni és nyilvántartani a teendőidet. A beírt teendők minden felületen megjelennek, még akkor is, ha másik eszközről jelentkezel be vagy írtad be. A naptár megosztható, mások számára szerkeszthető is, de akár lehet teljesen privát is. Lehet több naptárad is, egy üzleti, egy háztartási, egy családi programok, színekkel megkülönböztetve, akár egyben is látod. Egyből kiugrik, ha időpont ütközésed van. Tudok emlékeztetőt kérni percekkel vagy akár napokkal korábban. Tudok ismétlődő eseményeket betenni és meghatározni az ismétlés módját. Pl. Van egy 15 éves féléves díjfizetésű életbiztosításod, akkor elég egyszer beírni és mégis félévről félévre emlékeztetőt kapsz.

Mindegy, hogy milyen, de legyen egy jó rendszered a határidők kezelésére!

Címkék:

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!