Gyakran látom, hogy nehézséget okoz egy-egy családnál az állatok oltatása vagy egy-egy betegség hirtelen jött költségének kigazdálkodása, más legalább olyan fontos dolog rovására megy, csak úgy tudják megoldani. Ha már van állatod, akkor bizony már „kényszervágányon” vagy hisz szereted és gondoskodnod kell róla.
Ha még nincsen, akkor van még lehetőséged végig gondolni, hogy már most vagy csak később tudsz egy kis állatért felelősséget vállalni, akár mennyire is szeretnéd.
Nekünk két nyulunk volt, így legjobban a nyuszik költségeit ismerem. A költségeket három nagy csoportba szedtem: egyszeri költségek, rendszeres költségek és az extrák.
Ez a három csoport bármilyen állatot is választasz meg lesz.
Egyszeri költségek:
Rendszeres költségek:
Hogy valójában ez mennyibe kerül, az nagyon széles skálán mozog. Attól függően, hogy a legdrágább kis állatkereskedésben szerzünk be mindent, vagy az olcsóbb gazdaboltban, vagy akár házilag állítunk elő valamit pl. szénát vagy ültethetünk sárgarépát.
Te azzal a költséggel számolj, amelyiket beszerzési módot fogod választani, plusz számolj rá, azért, mert ha éppen valami elfogyott és gyorsan kell, akkor általában nem az ár az elsődleges.
Kutyáknál egy sokak által kedvelt takarékos kutyaetetési módszer pl. a nyers BARF etetés, ha még nem ismered, nézz utána!
Extra és / vagy váratlan költségek:
Gondold meg, milyen állatot vállalsz be és számoljál is előtte, kérdezd ki azon ismerőseidet, akiknek szimpatikus az állattartási szokási, hogy nekik mennyibe kerül a kedvencünk tartása. Igen sokan mondják, hogy egy állat nem pénzkérdés, mint ahogy egy gyerek sem. De sajnos vagy nem sajnos az is a gondoskodásodon túl, így készülj fel rá, és csak tudatosan vállald be!
Ha szereted az állatokat, de nem fér bele anyagilag, akkor inkább segíts be egy állatmenhelyen vagy ismerősödnek ajánld fel, hogy segítesz, mikor elutazik vagy hetente néhány sétáltatást átvállalsz.