365 spórolási tipp

Frissítsd fel a ruhatárad! – 146. spórolási tipp

ruhákGondolom ismerős a történet, ott állsz a ruhásszekrény előtt és zsúfolásig tele, igazából semmit nem találsz benne és mégis azt érzed, nem tudsz mit felvenni. Jó lenne 1-2 új ruha, meg is veszed, de a helyzet nem változik igazából semmit… Mitől is változna, hisz mindig ugyan úgy teszel, és a káosz csak nő a szekrényben.

Most csináld máshogy, alkalmazz drasztikusabb módszereket!

Először is pakolj ki mindent a szekrényből, és csak azokat rakd vissza, amit tényleg hordásra kész, valóban szívesen bármikor kikapod a szekrényből és felveszed.

Rakd külön kupacba, amit szívesen hordanál, de valamit javítani kellene rajta pl. egy foltot eltávolítani, a gombot felvarrni, a cipzárt kicserélni… Ne halogasd, ezt csináld meg minél hamarabb, vagy kérj meg valakit, aki jobban ért hozzá, hogy ismét visszakerülhessenek a ruhatáradba. Ennek filléres költségei vannak csak. Ha nem javítható, akkor válj meg tőle.

Aztán készíts egy listát az „álomruhatáradról” abban, milyen típusú ruhák lennének és hány darab pl.:

  • 2 kosztüm (egy világos, egy sötét)
  • 5 db ruha (kis fekete, piros, fehér, 2 színes)
  • 3 db nadrág (farmer, fehér, mustár színű)

És így sorban a zokniktól és harisnyáktól kezdve egészen a pólókán át a kosztümig.

Ha rám hallgatsz, akkor ez a lista kisebb lesz, de jól kombinálható darabokat fog tartalmazni.

Ha kész az „álomlista”, akkor nézd meg, mit pipálhatsz ki belőle, de ne feledkezz meg a szennyes tartóban, a mosógépben vagy éppen a szárítón lévőn ruhadarabokról sem.

Most azokat a ruhadarabokat írd össze, amik hiányoznak, ez a lista mindig legyen nálad, és ha egy új ruhát meglátsz a turkálóban vagy akciósan, akkor vedd elő a listádat, és nézd meg, hogy tényleg szükséged van-e rá? A ruhatár frissítésére egy keretet is határozz meg, akkorát, ami nem borítja fel a teljes pénzügyi rendszeredet. Ha ennek megfelelően tudatosan vásárolsz, akkor biztos vagyok benne, hogy kb. fél év múlva, már teljesen máshogy fogsz a szekrényed előtt állni.

Egy következő alkalommal tegyél ugyan így a gyerekek ruhatáraival is. Ott is határozz meg egy maximális ruhaszámot, mi fölé nem fogsz menni pl. 5 db body, ha megvan, ne vedd meg a 10. is, csak azért mert akciós vagy olcsó… Igyekezzél inkább jó minőségű ruhákat venni, ami tartja az alakját, nem bolyhosodik, nem fakul, mert hosszabb távon jobban jársz.

A gardrobból kikerült ruhákat add el vagy ajándékozd el mihamarabb. Eladásnál figyelj az adózási szabályokra, ha pedig rendszeresen jársz turkálóba, figyelj rá, hogy csak a listán szereplő darabok kerüljenek be a kosaradba, mert tudod veszélyes terep.

Évszakonként ismételd meg a gardrob ellenőrzést!

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

A Google és Facebook belépéssel automatikusan elfogadod felhasználási feltételeinket.

VAGY


| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!