Egy átlagos háztartásban a következőképpen alakul a vízfelhasználás százalékosan: ivás és főzés: 3%; napi személyes higiénia: 7%; fürdés: 37%; ruhamosás: 17%; mosogatás: 5 %; WC-használat 21%; takarítás: 5%; egyéb tevékenységek: 6%. De ez az átlagos arány egy csöpögő csappal pillanatok alatt fel tud borulni.
Hosszabb távon nagyon sok pénzt el tudsz így csöpögtetni, de számoljunk utána, hogy hogyan mennyit is. Ma reggel mesterségesen előidőztem a vízcsöpögést és megnéztem 10 perc alatt, mennyi víz gyűlik össze a mérőpohárba, pont 4 dl lett…
Ha 10 perc alatt, 0,4 dl, akkor egy óra alatt, 2,4 liter, egy nap alatt 57,6 liter, egy hét alatt, 403,2 liter, egy hónap alatt pedig kb. 1728 liter, azaz 1,7 köbméter… 600 Ft/köbméter víz- és csatornázási díjjal ez 1.020 Ft hó, máshol próbálsz spórolni közben meg elfolyatod a vizet…
Attól, ha halogatsz nem lesz olcsóbb a javítás és valószínűleg az idő előrehaladtával csak egyre jobban fog csöpögni, és a legtöbb esetben, akár egy tömítés csere is megoldja a problémát.
A csapokon túl, ahol nagyon sok víz el tud folyni, ha folyat a WC. Ott általában vékony sugárban jön, tehát nyugodtan szorozd meg kettővel. És a végére egy apró trükk, hogyan tudod ellenőrizni, hogy folyat-e WC-d? Töröld szárazra a kifolyórészt, majd egy lap WC papírt és figyeld nedves lesz-e, így a legkisebb folyást is észre veszed. Nem kerül ez semmibe, amikor takarítod a WC-t ellenőrizd le!
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: