365 spórolási tipp

Pecsételtesd le a jótállást! – 181. spórolási tipp

háztartásigépekRengeteg háztartási gépünk, berendezésünk, elektromos kütyünk és egyéb használati tárgyunk van és bizony, amit használunk el is romolhat, tönkre is mehet. Egy idő után már ez sajnos a mi a költségünk, de amíg nem, addig éljünk vele és használjuk ki.

A kisebb értékű dolgoknál általában, nincs szükség a jótállás lepecsételtetésére, csak a blokkra, de bizony a nagyobb értékűeknél igen. Kérlek, ha karácsonyi tumultusban vásárolsz, akkor se legyél lusta sorban állni és lepecsételtetni, mert később ez még sokba kerülhet.

Rakd a használati utasításokat, jótállásokat és blokkokat egy helyre, ha szükséged lesz rá, akkor ne kelljen napokat keresni.

És egy kis plusz információ.

Miről szól a jótállás?

A kötelező jótállás keretében a jótállási idő alatt felmerülő minőségi kifogás esetében lényegében a szavatossági jogokat (kijavítást, kicserélést, árleszállítást, elállást) lehet – de kedvezőbb feltételekkel – érvényesíteni.

Ezt kiegészítheti szerződésen alapuló jótállás is, ebben a felek megállapodásai vannak.

Mennyi a jótállás időtartama?

A kötelező jótállás időtartama 1 év, amelynek kezdő időpontja a termék fogyasztónak történő átadása, vagy ha az eszközt üzembe kell helyezni és azt a forgalmazó vagy annak megbízottja végzi, akkor az üzembe helyezés napja. Tehát fontos kihangsúlyozni, hogy a jótállási idő nem feltétlenül a vásárlás napján kezdődik.

Természetesen egyéb szavatossági határidő is érvényben lehet, ami általában párhuzamos fut, ha a gyártó hosszabb garanciális időszakot ad meg.

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!